Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8639187



*

nr 863 9187


Skulptur

Japansk kvinna, keramik, nutida, höjd: 34


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 december 2013
kl 19:11:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/11 17:34:31 1      150 kr
29/11 15:01:07 2      200 kr
2/12 08:06:19 3      350 kr
2/12 19:06:47 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: japansk kvinna keramik konsthantverk nutida skulptur
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:24
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:08
  • 9073 Skulptur
    Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:43
  • 9045 Skulptur
    brons. Höjd: 53 (saknar gjutarstämplar)
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:22
  • 9046 Skulptur
    brons. Höjd: 59cm
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:41
  • 8128 Skulptur
    fabeldjur, Sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:21




Ladda ner broschyr